info@beauty-island.ir   021-88211206

بوتاکس

بوتاکس

آن چه که مسلم است این است که با بالا رفتن سن، از تولید کلاژن سازی کاسته می شود، پوست خاصیت ارتجاعی و استحکام خود را از دست می دهد و شاهد ظاهر شدن چین و چروک و افتادگی پوست خواهیم بود.

در صورتی که نسبت به خطوط روی پوست و درمان آن ها اهمیتی داده نشود، عمیق تر می شوند و زیبایی ظاهری را نیز تحت تاثیر قرار می دهند و فرد پیرتر از سن واقعی خود نشان خواهد داد. خوش بختانه امروزه با پیشرفت های انجام شده در زمینه پزشکی و جوانسازی پوست، روش های موثری برای کاهش چین و چروک های پوستی و زیباتر شدن وجود دارد. بوتاکس، از جمله روش های غیر تهاجمی و غیر جراحی در جوانسازی پوست می باشد.

بوتاکس

بوتاکس، از سم باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم به دست می آید. سم تصفیه شده ای که باعث فلج شدن موقتی عضلات ناحیه مورد نظر می شود و باعث می شود هیچ گونه انقباضی در ناحیه تزریق انجام نشود. به همین خاطر، فرد دیگر قادر به حرکت دادن عضلات خود و یا اخم نکردن نخواهد بود و به مرور زمان و با تولید کلاژن بیشتر در ناحیه تزریق، شاهد برطرف شدن چین و چروک و خطوط پوستی خواهیم بود.

بوتاکس در نواحی مانند ما بین ابروها، پیشانی، اطراف چشم ها و خط لبخند تزریق می شود.این تزریق به صورت سرپایی و در مطب انجام می شود و نیازی به آمادگی خاصی ندارد. از دیگر مزایای تزریق بوتاکس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بدون درد
  • نتایج طبیعی
  • اثر بخشی سریع
  • بدون دوره نقاهت

نکته ای که در خصوص تزریق بوتاکس باید به آن اشاره کنیم این است که، جهت رسیدن به نتایج مطلوب و ماندگارتر، توصیه می شود این تزریق در فواصل چهار تا شش ماه مجدد تکرار شود.

بلافاصله بعد از تزریق، شاهد باز شدن خطوط و چین های روی پوست خود خواهید بود، با این حال ممکن است نتایج اصلی این تزریق سه هفته بعد به طور کامل مشخص گردد.

همان طور که قبلا نیز اشاره شد، تزریق بوتاکس به آمادگی خاصی نیاز ندارد. اما توصیه می شود قبل از تزریق صورت به خوبی شسته شود تا مواد آرایشی بر روی ناحیه تزریق باقی نمانده باشد. معمولا توصیه می شود قبل از تزریق از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین خودداری شود.

بسیاری از افراد، نگران وارد شدن و باقی ماندن سم بوتولینوم داخل بدن هستند، اما این را باید بگوییم که این تزریق در ابتدا در دوزهای پایین انجام می شود تا به مرور جذب بدن شود و نکته بعدی این است که این سم در نهایت، از طریق کلیه ها دفع خواهد شد.

روند تزریق بوتاکس

در حالت طبیعی، پیام های های الکتریکی که مسئول انقباض و حرکات هستند، از طریق مغز و آزاد شدن ماده شیمیایی به نام استیل کولین به عضلات و ماهیچه ها می رسند. بوتاکس، ارسال این سیگنال ها را مسدود خواهد کرد.

بوتاکس با استفاده از سوزن های بسیار باریک و ظریفی به سطح زیرین پوست تزریق می شود و هر گونه انقباض و حرکتی به طور موقت فلج خواهد شد.

معمولا زمانی که فرد برای اولین بار نسبت به تزریق بوتاکس اقدام می کند، دوز پایینی در نظر گرفته می شود تا از بروز حساسیت احتمالی پیشگیری شود. در دفعات بعدی و در صورت لزوم، واحد بیشتری تزریق خواهد شد.

بوتاکس هیچ گونه دردی را به همراه ندارد، تنها ممکن است برخی افراد هنگام وارد شدن سوزن به پوست شان احساس خوشایندی نداشته باشند.

بسیاری از بیماران در خصوص عوارض احتمالی این تزریق می پرسند، باید بگوییم احتمال بروز عوارضی مانند سردرد، تاری دید و یا در برخی موارد حساسیت پوستی وجود دارد که موقتی است و بعد از چند روز برطرف خواهد شد. در صورت ادامه دار شدن علائم، حتما پزشک را در جریان قرار دهید.

جهت دریافت مشاوره و تعیین وقت از کلینیک جزیره زیبایی مرکز تخصصی پوست،مو و زیبایی می توانید با شماره های 02188211206-7-09301813152 تماس حاصل فرمایید و  همچنین شما عزیزان می توانید با دنبال کردن پیج اینستاگرام  نمونه کارهای زیبایی این مرکز را مشاهده نمایید.

چه مراقبت هایی بعد از تزریق بوتاکس نیاز است؟

این گونه می توان گفت که تزریق بوتاکس هیچ گونه دوره نقاهتی را به همراه ندارد. اما با این حال، توصیه می شود فرد بعد از تزریق،  نسبت به رعایت یک سری موارد اهمیت دهد. مواردی از قبیل:

  • خودداری از ماساژ دادن ناحیه مورد نظر. چرا که احتمال پخش شدن ماده تزریقی به سایر نواحی اطراف وجود دارد و ممکن است باعث از بین رفتن نتیجه تزریق شود.
  • نخوابیدن بر روی صورت و خودداری از پایین نگه داشتن سر برای مدت زمان طولانی
  • عدم تماس مستقیم با نور خورشید. حرارت می تواند باعث بالا رفتن دمای بدن و افزایش التهاب و تورم شود.
  • عدم استفاده از مواد آرایشی به مدت چند روز

در صورتی که نیاز به رعایت نکته خاصی باشد، از سوی پزشک اعلام خواهد شد.

نکته مهم در خصوص تزریق بوتاکس این است که بیمار باید انتظارات منطقی از این تزریق داشته باشد. گاهی ممکن است چند روز طول بکشد تا نتایج تزریق مشخص شود. به همین خاطر کمی باید در خصوص حاصل شدن نتایج  اصلی این تزریق صبور بود.

آن چه که لازم است به آن اشاره کنیم این است که انجام این تزریق در خانم های باردار، شیرده، افراد مبتلا به بیماری پوستی خاص و شرایط پزشکی خاص توصیه نمی شود.

تزریق بوتاکس نتایج دائمی و ماندگاری را به همراه ندارد و معمولا نیاز است تا تزریق چهار تا شش ماه بعد مجدد تکرار شود. با هر بار تزریق، متوجه کاهش میزان خطوط و چین های پوستی در ناحیه تزریق خواهید شد.

بسیاری از بیماران بر این باورند که تزیق بوتاکس همان تزریق فیلر است. اما این را بدانید که فیلرها موادی هستند که به پر شدن  و حجیم شدن ناحیه مورد نظر کمک می کنند، اما بوتاکس اعصاب ناحیه مورد نظر را به طور موقت فلج می کند.

تفاوت دیگر این دو تزریق، در مدت زمان ماندگاری شان می باشد. بوتاکس در حدود سه تا چهار ماه ماندگاری دارد، در حالی که ماندگاری فیلر به نوع ماده تزریق شده بستگی دارد.

پاسخ

18 − چهار =